Zonky půjčka

Půjčka od lidí, která je levnější něž ta v bance?

Zonky

Zonky je online platforma pro půjčování peněz mezi lidmi, která funguje jako prostředník mezi žadateli, kteří hledají úvěr a investory, kteří chtějí zhodnotit své peníze. 


Nejdříve je vyplněna krátká žádost na webu, ta obsahuje základní informace o finanční situaci žadatele. Investoři, kteří jsou ochotni půjčit peníze, mohou vybrat z poptávek a rozhodnout se, které žádosti zafinancují. Zonky pak spravuje celý proces půjčování peněz a vyplácení úroků investorům.

Základní parametry Zonky půjčky

Základní parametry Zonky půjčky zahrnují:

Výše úvěru: Zonky nabízí úvěry od 20 000 Kč do 1 200 000 Kč.
Splatnost: splatnost úvěru se pohybuje od 12 do 120 měsíců.
Úroková sazba: Zonky půjčky je stanovena individuálně pro každého žadatele na základě jeho finanční situace a schopnosti splácet. Sazba může být od 4,99% p.a. do 19,9% p.a.
RPSN: (roční procentuální sazba nákladů) udává celkové náklady spojené s úvěrem včetně úroků, poplatků a ostatních nákladů. RPSN u Zonky půjčky se pohybuje od 4,99% p.a. do 29,91% p.a.
Poplatky: pouze poplatek 2 % ze zapůjčené částky, vedení půjčky je zdarma.
Schvalovací proces: Zonky používá automatizovaný schvalovací proces, který je založený na využití dat ze žádosti o úvěr a dalších zdrojů, jako jsou například bankovní účty žadatele. Tento proces umožňuje rychle rozhodnout o žádosti a poskytnout žadateli výsledek schvalování během několika minut. 

Zonky ceník

Reprezentativní příklad půjčky Zonky

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně, se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, poslední splátkou 2 968,38 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 181 738,38 Kč.  

Základní podmínky pro získání Zonky půjčky jsou:

• Věk: žadatel o úvěr musí být starší 18 let.
• Občanství: žadatel o úvěr musí být občanem České republiky nebo mít trvalý pobyt v ČR.
• Finanční situace: žadatel o úvěr by neměl mít záznam v některém z registrů dlužníků, jako je například SOLUS. Zonky také zkoumá finanční situaci žadatele, aby zjistili, zda má dostatečné příjmy na to, aby byl schopen splácet úvěr.
• Bankovní účet: klient musí mít otevřený bankovní účet v ČR, na který bude úvěr převeden a ze kterého budou splátky hrazeny.
Mobilní telefon: žadatel musí mít aktivní mobilní telefon, na který mu budou zasílány potřebné informace a upozornění týkající se půjčky.
Platební schopnost: uchazeč o půjčku musí prokázat, že má dostatečnou platební schopnost, tj. že má dostatečné příjmy na to, aby byl schopen splácet. 

Jak postupovat při vyplnění žádosti o půjčku na portále Zonky.cz?

Pro vyplnění žádosti o půjčku na portálu Zonky.cz budete potřebovat několik informací. Nejdříve se budete muset zaregistrovat na stránkách a vytvořit si účet. Poté budete moci začít vyplňovat žádost o půjčku.

1. Vyberte si požadovanou výši půjčky a dobu splatnosti.
2. Vypište své osobní údaje, jako je například jméno, adresa, rodné číslo a telefonní číslo.
3. Vyplňte informace o svém zaměstnání, příjmech a výdajích
4. Poskytněte informace o svých případných závazcích, jako jsou například jiné půjčky nebo další závazky.
5. Připojte potřebné dokumenty, jako je například výpis z účtu nebo potvrzení o příjmu. 

Půjčka s příběhem, aneb co se bude dít po odeslání mé žádosti?

Po odeslání žádosti obdržíte nabídku do několika minut, ale občas to zabere i den nebo dva. Podpis smlouvy je rychlý a není zapotřebí navštívit jakoukoli pobočku. Smlouvu podepíšete za pomoci SMS kódu, který bude zaslán na váš mobilní telefon.

Po podpisu smlouvy budou peníze převedeny na váš bankovní účet, nejpozději však do 48 hodin.

Zonky sice zasílá peníze klientům ihned po podpisu smlouvy, ale zároveň je dobré sepsat anonymně svůj pravdivý příběh a nechat tak ostatní, aby zhodnotili své peníze. Na sepsání příběhu máte 60 minut od podpisu smlouvy. Poté se zveřejní na Tržišti. Pokud to nestihnete je možné text editovat později. Pokud se rozhodnete nepřidávat žádný popis bude i přesto nabídka zveřejněna na Tržišti.  

Zonky Tržiště - Co se o mě potencionální investoři dozví?

Na portále vystupujete anonymně pod přiděleným číslem. Investoři uvidí pouze váš zveřejněný příběh a informace o půjčce, které jim pomohou se rozhodnout, zda budou investovat, či nikoli, to zahrnuje:

• Úrokovou sazbu
• Ověření příjmů
• Ověření v registrech
• Pojištění schopnosti splácet 

Zonky tržíště

Pojištění záchranná vesta

Pojištění záchranná vesta je nabízeno jako volitelná služba a žadatel o úvěr si může zvolit, zda si jej chce sjednat. Samotné pojištění schopnosti splácet vzniklo ve spolupráci s Maxima pojišťovnou. Je určené pro ty, kteří náhle onemocněli a nebo přišli o práci. Snadno tak můžete získat odklad splátek a nebo pojistné plnění. Cena pojištění činí 8,9 % z měsíční splátky.

Jak se pojistit?
Musíte být mladší 65 let, zároveň nesmíte být invalidní a nebýt držitelem/kou průkazu ZTP/P.

Pojistit se můžete přímo při žádosti o půjčku. Nestihli jste to? Nevadí, pojištění si můžete sjednat i v době trvání úvěrové smlouvy, ale nejpozději 2 dny před datem splatnosti první splátky.

V případě úmrtí klienta pojišťovna zbytek půjčky doplatí. Pro kompletní pravidla pojištění se obraťte přímo na web Zonky.

Od kdy je pojištění platné?
Pojištění se sjednává po dobu trvání smlouvy, ale je možné jej bezplatně kdykoli zrušit. 

Dá se předem zjistit, jaký dostanu úrok?

To je výborná otázka, na kterou by chtělo znát odpověď velké množství potencionálních žadatelů. Bohužel předem není možné určit, zda získáte půjčku za pouhých 4,99 % ročně a nebo to bude více. Zonky vypočítává úrokovou sazbu půjčky na základě několika faktorů, jako je rizikovost klienta pro ostatní investory, výše půjčky a doba splatnosti. A to není vše, dále společnost nahlíží do insolvenčního rejstříku a do registrů BRKI nebo SOLUS.

Přehled úrokových sazeb, které můžete na Zonky dostat:

• 4,99 %
• 5,99 %
• 6,99 %
• 8,49 %
• 9,49 %
• 10,99 %
• 13,49 %
• 15,49 %
• 19,99 % 

Zonky a bezpečnost

Půjčka od Zonky je bezpečná v tom smyslu, že společnost Zonky s.r.o. je registrovaná u České národní banky jako poskytovatel úvěrů a je plně zodpovědná za poskytování půjček přes vlastní platformu. To znamená, že společnost Zonky je pod dohledem ČNB a je povinna dodržovat příslušné zákony a předpisy týkající se poskytování úvěrů.

Půjčka od Zonky může být bezpečná také v tom smyslu, že společnost Zonky nabízí žadatelům možnost sjednat si pojištění záchranná vesta, které je může chránit před ztrátou peněz v případě, že nejsou schopni splácet úvěr včas.

Je však třeba mít na paměti, že půjčka od Zonky je formou P2P. Také je zapotřebí podotknout, že Zonky půjčka získala několik ocenění. 

Zonky ocenění

Zonky a největší české banky - porovnání

V níže uvedené tabulce naleznete srovnání se čtyřmi největšími bankami v České republice. Na první pohled je patrné, že si Zonky vede výborně a rozhodně můžeme říci, že dokáže konkurovat i běžným bankám.

Zonky srovnání

Co dalšího Zonky nabízí - Zonky Rentiér

Rádi byste zhodnotili své peníze, ale úroky ze spořícího účtu vám nestačí? A co takhle vyzkoušet službu Zonky Rentiér, díky které získáte roční zhodnocení 5,79 %.

• Investujte pravidelně a nebo jednorázově od 10 000 Kč
• Tým zkušených odborníků vám sestaví diverzifikované portfolio
• Portfolio můžete kdykoli prodat
• Zisky si můžete nechat zasílat přímo na bankovní účet a nebo je reinvestovat

Při vkladu 10 000 Kč za vás Zonky zainvestuje s očekávaným hrubým výnosem 8,7 % p.a., ve kterém není zohledněn poplatek za správu portfolia (1,5 % p.a.) a očekávané rizikové náklady (~1,41 % p.a.). Čistý výnos lze očekávat na úrovni 5,79 % p.a. Hrubý výnos může podléhat zdanění. U Rentiéra vás nepřekvapí žádné skryté poplatky. Modelový příklad vychází z aktuální výkonnosti portfolia Zonky. Uvedené výnosy nejsou garantované.


Mobilní aplikace Zonky

Chcete mít všechny služby od Zonky pohromadě na jednom místě? Tak to si stáhněte bezplatnou aplikaci, kterou najdete jak v App Storu, tak i na Google Play. Spravujte jednoduše vaši půjčku, manuální investování a nebo službu Zonky Rentiér.

• Jednoduchá žádost o půjčku přímo v aplikace
• Nové možnosti filtrování
• Rezervace a tržiště na jednom místě
• Přehledné grafy
• Výpis investic 

Jak se přihlásit ke svému účtu na Zonky?

Pokud se chcete přihlásit do svého účtu navštivte portál Zonky a v pravém horním rohu klikněte na tlačítko “Přihlásit se”.

Zonky přihlášení

Zapomněl jsem heslo, co teď?

Zapomněli jste heslo? Nevadí, klikněte na “Zapomenuté heslo” pak už jen stačí vložit e-mail, pod kterým jste se registrovali a obratem vám budou zaslány instrukce pro změnu hesla.

Zonky zapomenuté heslo
Výhody

Výhody půjčky Zonky

Rychlost: Zonky používá automatizovaný schvalovací proces, který umožňuje rychle rozhodnout o žádosti o úvěr a poskytnout žadateli výsledek schvalování během několika minut. Pokud je žádost schválena, peníze jsou obvykle převedeny na bankovní účet žadatele do 24 hodin od schválení.

Vysoká transparentnost: Zonky poskytuje žadatelům přehledné a jasné informace o všech podmínkách úvěru, včetně úrokové sazby, RPSN a dalších poplatků.

Možnost pojištění záchranná vesta: Zonky nabízí zákazníkům možnost sjednat si pojištění záchranná vesta, které je může chránit před ztrátou zaměstnání v případě, že nejsou schopni splácet úvěr včas.

Možnost získat lepší úrok něž v bance

Nevyhody

Nevýhody půjčky Zonky 

Flexibilní půjčka a důsledky nesplácení úvěru:

• Úroková sazba: se může vyšplhat až na 19,9% p.a. což může být pro některé klienty problematické.

• Poplatek za poskytnutí úvěru: 2% ze zapůjčené částky.

Nutnost doložení příjmů

Obdržení půjčky není nejrychlejší, Zonky musí zpracovat údaje a podle hodnocení poté nabídnout úrokovou sazbu. Celý proces může trvat 1 až 3 dny. Nicméně, i tak je to rychlejší než u klasických bank.

Historie Zonky

Společnost Zonky byla založena v roce 2015 a od té doby se rychle rozvíjela. Od svého založení se společnost Zonky stala jednou z největších online finančních platforem pro peer-to-peer půjčky v České republice. Zonky spadá pod Air Bank, jenž je členem skupiny PPF. 

Kontakt a zákaznická podpora

Přímo na webu je k dispozici chat v podobě virtuálního asistenta, kde naleznete odpovědi na nejčastější otázky. Samozřejmě se můžete spojit se zaměstnancem společnosti, který ihned zodpoví vaše dotazy. 

Sídlo
Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6 – Dejvic
IČO: 29045371

Korespondenční adresa
Air Bank a.s.
P. O. BOX 625
661 25 Brno 2
IČO: 29045371 

Email: [email protected]

Bezplatná zákaznická linka: 800 449 999 (každý všední den od 9:00 - 17:00) 

Recenze klientů. kteří si už od Zonky půjčili

Zonky si vede na portále Google velmi dobře a dosahuje hodnocení 4,4 z 5 možných. Níže naleznete konkrétní recenze přímo od lidí:

Časté dotazy k půjče Zonky

Kolik si mohu půjčit a na jak dlouho?

Žádat můžete o 20 000 Kč až 1 200 000 Kč, splatnost půjčky je 12 měsíců až 10 let.

Co budu potřebovat k vyřízení půjčky na Zonky?

Musí vám být alespoň 18 let, zároveň musíte být občanem ČR a nebo zde mít alespoň trvalý pobyt. Další náležitostí je vlastní bankovní účet, druhý doklad totožnosti a možnost doložit stálý příjem formou výpisů z bankovního účtu.

Mám na území České republiky pouze trvalý pobyt, půjčí mi?

Ano, i přesto můžete žádat o půjčku.

Kdo jsou lidé, kteří budou investovat do mojí půjčky?

Jsou to normální lidé jako vy, kteří hledají způsob, jak efektivně zhodnotit své peníze.

Co mám dělat, když jsem jinde obdržel lepší nabídku? 

Obraťte se na [email protected] a nebo na bezplatnou linku +420 800 449 999.

Mohu zaslat vyšší splátku, než která je uvedena ve smlouvě?

Ano, můžete.

Za jak dlouho obdržím peníze?

Ve většině případech jsou peníze vyplaceny okamžitě, nejpozději však do 2 pracovních dnů.

Mohu půjčku splatit předčasně?

Ano, předčasné splacení je zdarma.

Půjčí mi se záznamem v registrech dlužníků?

K tomu Zonky přistupuje velmi individuálně, ale vždy důkladně prověří vaší platební morálku. V případě, že jste v minulosti opomněli zaslat splátku včas je stále možné úvěr získat.

Půjčí mi v exekuci?

V exekuci nelze půjčku získat.

Vyplatí se půjčka Zonky?

Půjčka od společnosti Zonky může být pro některé lidi výhodná, ale není to vždy pravidlem. Je důležité si pečlivě zvážit, zda je pro vás půjčka Zonky výhodná, a porovnat ji s jinými možnostmi, které jsou k dispozici.

Mezi hlavní výhody půjček od společnosti Zonky patří nízké úrokové sazby, možnost refinancování stávajících úvěrů a rychlý a snadný proces schvalování půjček. Na druhé straně je ale třeba zvážit i některá úskalí, jako je například nutnost splňovat poměrně přísné podmínky pro získání půjčky nebo nutnost mít dostatečně vysoký příjem.

Vždy je dobré si před podáním žádosti o půjčku pečlivě přečíst a porozumět všem podmínkám a dalším detailům smlouvy. Je také dobré zvážit své finanční možnosti a zjistit, zda budete schopni splácet půjčku včas a bez problémů. 

PŮJČTE SI AŽ 300 000 KČ

Ještě dnes!