Půjčka bez registru

Lze získat půjčku bez registru i v roce 2023?

Půjčka bez registru

Půjčka bez registru je na internetu stále velmi vyhledávaná, skutečně nebankovní společnosti poskytují úvěry, aniž by nahlíželi do registru dlužníků? Pojďme se na to podívat více do detailů. 


Co jsou nebankovní registry a k čemu slouží?

Jedná se o databázi klientských informací pod záštitou zájmových sdružení SOLUS a NRKI. Kdykoliv budete žádat o finanční produkt může daná společnost nahlédnout do těchto záznamů a zjistit jaká je vaše bonita. Funkce registrů je chránit věřitele, ale i samotné dlužníky před nezodpovědným zadlužováním. Na druhou stranu pokud vše hradíte včas můžete dostat lepší podmínky půjčky než někdo, jehož platební morálka je na bodu mrazu.

SOLUS (Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům)

Vznikl již v roce 1999 a sdružuje celou řadu společností z mnoha sektorů jako jsou banky, nebankovní společnosti, poskytovatelé telekomunikačních služeb nebo distributoři energií. SOLUS spravuje negativní registr fyzických a právnických osob, ale i pozitivní registr, kde jsou klienti, jenž plní své finanční závazky bez problémů. 

NRKI (Nebankovní Registr Klientských Informací)

Provozuje jej sdružení CNCB a jedná se o Nebankovní registr klientských informací. V databázi se nacházejí data o úvěrech klientů. Jednotliví uživatelé Nebankovního registru si tak mohou ověřit vaši úvěruschopnost. Konkrétněji zde mohou dohledat zda platíte své závazky včas a v dostatečné míře.

Data obsažené v registrech jsou aktualizovány a uloženy po dobu smluvního vztahu s danou společností a po dobu 4 let od jeho ukončení

Nahlížejí nebankovní společnosti do registru dlužníků?

To je otázka, která bývá často nezodpovězena, ale velké procento klientů by rádo znalo jasnou a stručnou odpověď. Pravda je taková, že do registru dlužníků nahlížejí všechny nebankovní společnosti, protože jim to ukládá zákon o spotřebitelském úvěru a ten zní jasně, věřitel je povinen ověřit bonitu každého klienta ještě předtím než mu půjčku poskytne. Jinými slovy se musí přesvědčit, zda bude daná osoba schopna půjčku vůbec splácet.

Pokud by nedocházelo k nahlížení do registru dlužníků vedlo by to nejen k velkým ztrátám nebankovních společností, ale dopláceli by na to i běžní klienti, kteří by se mohli ocitnout v dluhové pasti. 

Jak požádat o výmaz z registru dlužníků?

Nejdříve musíte zjistit jaká firma vás do registru dlužníků zapsala a za jakou pohledávku. Zažádejte si o výpis na portále SOLUS, služba je zpoplatněna.

Následně je nutné danou půjčku splatit v plné výši a to včetně všech úroků a poplatků.

Po uhrazení si vyžádejte písemné potvrzení o bezdlužnosti, vypovězte smlouvu a odvolejte souhlas se zpracováním osobních údajů. Jakmile to nastane můžete daný registr požádat o odstranění vašeho záznamu.

Ani to nepomohlo? Kontaktujte Úřad pro ochranu osobních údajů, aby to napravil, v krajním případě se obraťte na soud

Vede negativní záznam v registrech dlužníků k automatickému zamítnutí žádosti?

Ačkoli by se na první pohled mohlo zdát, že jedna opožděná splátka zhatí všechny naděje na nebankovní půjčku ve skutečnosti tomu tak být nemusí. Každý nebankovní poskytovatel posuzuje žádosti trochu jinak a individuálně, tudíž můžete mít šanci i v případě takového vroubku s platbami.

Automatický výmaz z registru dlužníků

Vaše osobní údaje, včetně informace o úhradě dlužné částky po splatnosti, kvůli které jste byl/a do Registru FO či Registru IČ zařazen/a, jsou v těchto registrech uchovávány po dobu tří let od data úhrady dlužné částky po splatnosti. Po uplynutí této lhůty je záznam o Vás z uvedených registrů automaticky vymazán.

V případě, že se jedná o produkt „Telekomunikační poplatky, služba elektronických komunikací“, nebo o produkt „Elektrická energie“ nebo „Plyn“, k automatickému výmazu dochází po jednom roce od data úhrady dlužné částky po splatnosti

PŮJČTE SI AŽ 300 000 KČ

Ještě dnes!