Půjčka pro dlužníky

Co dělat, když jsem zadlužený?

Půjčka pro dlužníky

Mnoho lidí se dostane do finančních potíží a hledá způsoby, jak se jich co nejrychleji a co nejlépe zbavit. Někteří se uchylují k insolvenci, což je proces, při kterém se jejich dluhy po pěti letech promíjejí. Avšak, insolvence má své negativní důsledky, jako například to, že mohou být po dobu několika let zapsáni v centrálním registru dlužníků a že mohou mít problémy se získáním hypotéky nebo dalších půjček. Naštěstí existuje několik strategií, které vám mohou pomoci.


Změna životního stylu

Prvním krokem k tomu, abyste se dostali z dluhů, je změna vašeho životního stylu. Toto zahrnuje nastavení rozpočtu, který vám pomůže snížit výdaje a ušetřit více peněz. Můžete také zvážit prodej nepotřebných věcí nebo přestěhování se do levnějšího bydlení, abyste ušetřili více.

Komunikace s věřiteli

Je základním stavebním kamenem k úspěšnému splacení každé půjčky. Postavte se problémům čelem a řešte je včas. To nejmenší, co pro to můžete udělat je kontaktovat společnost, u které máte dluh a vysvětlit jim aktuální situaci. Nejen, že tím získáte splátkový kalendář, ale další možná řešení.  

Refinancování

Refinancování je další možností, jak se dostat z dluhů. Jednoduchou výměnou stávajícího úvěru za nový s nižším úrokem a splátkami. Refinancování vám může pomoci snížit měsíční splátky a ušetřit peníze za úroky.

Konsolidace dluhů

Dalším krokem k tomu je konsolidace dluhů. To zahrnuje sloučení všech vašich dluhů do jednoho úvěru s nižším úrokem. Navíc vám to umožní snížit měsíční splátky a ušetřit peníze za úroky. Můžete si také zvolit splácení dluhů pomocí vlastních prostředků nebo pomocí půjčky od rodiny nebo přátel.

Revize výdajů

Nepotřebné výdaje jsou nepříjemným kamenem na noze, který vás brzdí dostat se z dluhů. Udělejte důkladnou revizi všech vašich nákladů a zbavte se těch, bez kterých se hravě obejdete. Neutrácejte za alkohol a cigarety, nebo mobilní služby a kabelovku. Místo toho raději udělejte něco pro svoje zdraví a začněte běhat nebo chodit ven na procházky.

Pomoc finančního poradce

Pokud se potýkáte s finančními potížemi a nevíte, jak se jich zbavit, můžete se obrátit na nezávislé finanční poradce nebo poradny, které bývají často zdarma. Finanční poradci vám pomohou s navržením finančního plánu, díky kterému se vaše situace rychle zlepší.

Zvýšení příjmu

Je velmi důležité, aby z dlouhodobého hlediska byly vaše příjmy vyšší než výdaje, pokud tomu tak není je zapotřebí usilovat o změnu. Najděte si další zaměstnání, které můžete vykonávat o víkendech, anebo si najděte brigádu.

PŮJČTE SI AŽ 300 000 KČ

Ještě dnes!