Půjčka bez doložení příjmů

Existuje půjčka, která by byla dostupná pro každého?

Půjčka bez doložení příjmů

V minulosti bylo běžné, že u krátkodobých půjček do 5 000 Kč nebylo zapotřebí dokládat žádné dokumenty, jediné, co bylo zapotřebí byl občanský průkaz a mobilní telefon. Existovalo mnoho pochybných subjektů, které skutečně vůbec neprověřovaly bonitu klientů. Na takové inzeráty člověk narazil doslova na každém rohu v podobě letáků, nebo vyskakovacích bannerů na internetu. Co se změnilo, je půjčka bez doložení příjmů dostupná i v roce 2023? 


Půjčka bez doložení příjmů v bance? Ani náhodou!

Nejzákladnějším důvodem, proč musí žadatelé předložit potvrzení o příjmu, je to, že banky chtějí vědět, že každý měsíc máte dostatek peněz na pokrytí svých výdajů a přitom můžete včas splácet úvěr. Banky nechtějí riskovat a jsou ze zákona povinni v dostatečné míře prověřit vaši bonitu. V bance se neobejdete bez doložení příjmu formou:

• Potvrzení o příjmu od zaměstnavatele
• Výpisu z bankovního účtu za poslední 3 měsíce
• Výměrou starobního nebo invalidního důchodu
• Daňového přiznání 

Nebankovní půjčka bez doložení příjmů

Celé slovní spojení “půjčka bez příjmů” může být pro mnohé zavádějící. Asi byste jen tak někomu nepůjčili peníze, pokud byste o něm věděli, že nedisponuje žádným výdělkem. Nebankovní společnosti zpravidla nepožadují potvrzení o příjmu od vašeho zaměstnavatele, ale bez výpisu z bankovního účtu se neobejdou. Je to trochu takový marketingový tah, protože půjčku bez doložení příjmu jako takovou vám neposkytne žádná nebankovní společnost, protože musí splňovat jisté podmínky, jenž určuje zákon. 

Na co si musím dát pozor předtím, než o půjčku požádám

Před podáním žádosti o nebankovní půjčku je třeba si dát pozor na několik věcí.

Za prvé, ujistěte se, že žádáte u správného věřitele. Existuje mnoho společností, které nabízejí nebankovní půjčky, ale mnohé z nich nemají dobrou pověst. Je důležité najít věřitele, kterému důvěřujete a který má pověst férového jednání se zákazníky.

Za druhé, než něco podepíšete, ujistěte se, že rozumíte podmínkám půjčky. Nebankovní půjčky mohou obsahovat matoucí drobné písmo, proto si před podpisem na tečkovanou čáru pečlivě přečtěte všechny dokumenty.

A konečně, neberte si více, než si můžete dovolit! Pokud si nejste jisti, zda konkrétní půjčka bude vyhovovat vašemu rozpočtu, položte si tyto otázky: Co by se stalo, kdybych nemohl splácet? Co bych mohl udělat místo toho? Jak to ovlivní můj život? 

Jak požádat o půjčku bez doložení příjmů?

Je to opravdu jednoduché. Předtím než se rozhodnete o půjčku požádat si důkladně zjistěte veškeré podmínky a potřebné náležitosti. Dejte si na čas a zbytečně neuspěchejte výběr poskytovatele. Pokud nechcete zdlouhavě zjišťovat kolik kde přeplatíte můžete si podat nezávaznou žádost přímo na našich stránkách BestCredit.cz. Po odeslání formuláře vás bude kontaktovat finanční partner s nabídkou úvěru, následně je na vás, jak se rozhodnete. Půjčka vám nevyhovuje? Nic se neděje, služba je zcela zdarma. 

Jak se půjčka bez doložení příjmů splácí?

Jedná-li se o jednorázovou půjčku bude datum splatnosti uvedené ve smlouvě. Splacení zpravidla probíhá tak, že převedete dlužnou částku přímo na účet nebankovní společnosti. Doporučujeme peníze převést vždy s několikadenním předstihem, ať se vyhnete zbytečným poplatkům z prodlení.

Jiné společnosti mohou požadovat týdenní splátky, ale v praxi se setkáte spíše s měsíční formou úhrady.  

Pro koho představuje půjčka bez doložení příjmů riziko?

Nebankovní půjčky jsou pro lidi se špatnou bonitou rizikové. Pokud jste se v minulosti opozdili se splátkami nebo pokud vám byla v minulosti zamítnuta žádost o půjčku, je pravděpodobné, že věřitelé se budou mít na pozoru.

Výhody půjček bez příjmu


• Zpravidla není nutné dokládat potvrzení o příjmu
• Dostupná téměř pro každého
• Okamžité vyplacení
• Půjčka je často schválena i lidem s nízkými příjmy
• První půjčky bývají zdarma bez poplatků
• Minimální administrativní zatížení 

Nevýhody půjček bez příjmu


• Vysoká úroková sazba a RPSN
• Malé částky k zapůjčení
• Doba splatnosti zpravidla jen do 30 dnů
• Úvěr může finanční potíže ještě prohloubit 

Nebankovní půjčky, aneb, proč je tak důležitá finanční gramotnost

Finanční gramotnost je klíčovou dovedností pro každého, kdo chce umět co nejlépe nakládat se svými penězi. Je to také oblast, ve které lidé často zaostávají, což může vést k vážným finančním problémům. To platí zejména v případě nebankovních půjček. Díky správným a dlouhodobým finančním návykům již žádnou půjčku nebudete potřebovat. Nezaměřujte se jen na spoření, ale také je zapotřebí část z výplaty investovat a myslet do budoucna.

Časté otázky spojené s půjčkou bez doložení příjmů

Opravdu nemusím dokládat žádné příjmy, pokud budu žádat o půjčku bez doložení příjmů?

Každá společnost, která poskytuje spotřebitelské půjčky musí prověřit bonitu klienta, což zahrnuje i doložení příjmů, ale to by mělo být vyžadováno pouze na základě bankovního výpisu z banky.

Jaké jsou základní podmínky půjček bez doložení příjmů?

Věk alespoň 18 let, české občanství, doklad totožnosti a výpis z bankovního účtu.

Kdo poskytuje půjčky, u kterých není nutné dokládat příjem?

Zpravidla nebankovní společnosti.

Je problémem negativní platební historie?

Negativní záznam v registru dlužníků může být problémem, ale také nemusí, vše se odvíjí od závažnosti záznamu.

Je tento typ půjček bezpečný?

To je velmi individuální, vždy si daného poskytovatele důkladně prověřte.

Mohu takovou půjčku předčasně splatit?

Ano, každá půjčka může být splacena předčasně, ale nezapomeňte si zjistit za jakých podmínek.

Pozor na podvodné nabídky půjček

Podvodné nabídky půjček jsou stále častějším problémem. Podvodníci se snaží vylákat peníze od neopatrných lidí, kteří se nechají oklamat. Proto je důležité, aby lidé věděli, jak takové nabídky půjček rozpoznat.

Nejdůležitější je, aby lidé vždy prověřovali legitimitu půjčky. Pokud je nabídka příliš dobrá, aby byla pravdivá, je pravděpodobné, že se jedná o podvod. Dejte si pozor na poplatky, které jsou účtovány ještě předtím, než vám bude půjčka poskytnuta.

Pokud si chcete podat nezávaznou žádost, zkuste to přímo u nás na stránce BestCredit.cz, spolupracuje jen s prověřenými poskytovateli půjček. 

PŮJČTE SI AŽ 300 000 KČ

Ještě dnes!