Provident

Recenze známé nebankovní půjčky od společnosti Provident

Provident

Provident Financial s.r.o. je nebankovní společnost poskytující půjčky a spotřebitelské úvěry na českém trhu. Je součástí mezinárodní finanční skupiny Provident Financial Group, která byla založena v roce 1880 ve Velké Británii.


Provident Financial Group se zaměřuje na poskytování finančních služeb pro lidi s nižšími příjmy nebo pro ty, kteří mají problémy s dosažením úvěru v bance.

Společnost Provident Financial s.r.o. byla založena v roce 1997 a od té doby poskytuje půjčky a spotřebitelské úvěry pro zákazníky v České republice. Společnost se snaží poskytovat finanční pomoc pro lidi, kteří ji potřebují, a nabízí širokou škálu produktů a služeb, včetně půjček na cokoliv, půjček na bydlení, spotřebitelských úvěrů a dalších. 

Provident ve světě

Působnost Providentu se rozšířila po celém světě, aktuálně nabízí své služby již v devíti zemích světa:

• Česká republika a Polsko (od 1997)
• Maďarsko (od 2000)
• Mexiko (od 2003)
• Rumunsko (od 2006)
• Litva (od 2013)
• Estonsko, Lotyšsko a Austrálie (od 2015) 

Provident International Personal Finance, je kótovaná na burze cenných papírů. Její akcie jsou obchodovány na Londýnské burze cenných papírů (LSE) pod označením PFG.

Provident

Základní parametry Provident půjčky

Provident nabízí 3 úvěrové produkty, je jen na vás, který si vyberete:

Půjčka Provident

• 3 000 Kč - 130 000 Kč
• Doba splatnosti 6 - 36 měsíců
• Maximální výše RPSN je 261,07%
• Vyplacení na bankovní účet do 7 dnů od podpisu smlouvy
• Možnost pojištění KOMPLEX za 159 Kč / měsíc

Půjčka Provident s balíčkem Plus
Půjčka od Providentu s balíčkem Plus nabízí možnost okamžitého vyplacení v hotovosti bez nutnosti bankovního účtu. Navíc získáte možnost splátkových prázdnin a další výhody. 

Půjčka Provident s balíčkem Plus
Reprezentativní příklad Provident půjčky

Výše půjčky 50 000 Kč na 24 měsíců: měsíční splátka 2 757 Kč, poslední splátka 2 738 Kč, úrok 14 649 Kč, částka za zpracování 1 500 Kč, celková dlužná částka 66 149 Kč, úroková sazba 26,00 % p. a., RPSN 32,49 %. * Toto je pouze reprezentativní příklad půjčky. Skutečná výše a podmínky Vaší půjčky se mohou lišit v závislosti na Providentem provedeném posouzení Vaší úvěruschopnosti.

Půjčka 10+1 (pro nové zákazníky)

Akce pro nové klienty, kteří přeplatí vždy pouze jen jednu splátku navíc.

• 10 000 Kč až 40 000 Kč
• Doba splatnosti 11 měsíců
• Úroková sazba 19,48 % p.a. RPSN 21,31 %
• Půjčku můžete kdykoliv předčasně splatit bez dalších nákladů
• Možnost pojištění KOMPLEX, anebo balíčku Plus 

Reprezentativní příklad půjčky 10+1

Výše půjčky 40 000 Kč na 11 měsíců: měsíční splátka 4 000 Kč, poslední splátka 4 000 Kč, úrok 4 000 Kč, celková dlužná částka 44 000 Kč, úroková sazba 19,48 % p. a., RPSN 21,31 %.

Půjčka Creditea

• 3 000 Kč - 130 000 Kč
• Doba splatnosti 6 - 36 měsíců
• Úroková sazba od 9,84 % p.a. a RPSN 10,45 %
• Při splacení do 30 dnů je půjčka zdarma
• Možnost opakovaného čerpání na základě schváleného úvěrového rámce
• Předčasné splacení zdarma 

Půjčka Creditea
Reprezentativní příklad půjčky Creditea

Půjčka ve výši 20 000 Kč na 12 měsíců: měsíční splátka 2 081 Kč, pevný úrok 4 967 Kč, poplatek za zpracování, administrativní činnost a flexibilní splácení 0 Kč, poplatek za vedení zákaznického účtu 0 Kč, celková dlužná částka 24 967 Kč, úroková sazba 42 % p. a., RPSN 51,96 %.

Podmínky získání půjčky od Providentu

• Věk minimálně 18 let
• Pobyt na území ČR
• Vlastní bankovní účet, mobilní telefon a e-mail
• Potvrzení o příjmu, výpis z účtu (za poslední 2 měsíce) nebo daňové přiznání  

Pojištění KOMPLEX

Obáváte se, že úraz nebo nemoc ohrozí možnost splácet půjčku včas? S pojištěním KOMPLEX byste to měli hravě zvládnout a to za 159 Kč měsíčně.

Toto pojištění se vztahuje na:
• Pracovní neschopnost až 21 000 Kč (nevztahuje se na nezaměstnané osoby a na mateřskou dovolenou). Čerpání až po dobu 60 dnů.
• Zlomeniny, které postihnou vás nebo vaše dítě, až 40 000 Kč
• Hospitalizace a rekonvalescence vás nebo vašeho dítěte po dobu až 40 dnů, až 24 000 Kč
• Úhradu pozůstalým v jednorázové výši 20 000 Kč

Podmínky pojištění
• Věk 18 - 79 let
• Nejste invalidní v žádném stupni invalidity

Jak pojištění sjednat?
Pojištění je možné sjednat přímo s půjčkou.

Jak pojištění KOMPLEX funguje?
Pojištění Komplex je možné sjednat při žádosti o půjčku a bude zároveň zahrnuto v měsíční splátce. V případě úrazu, anebo nemoci stačí kontaktovat pojišťovnu MetLife. Ta vám následně zašle všechny potřebné formuláře, které stačí vyplnit a zaslat zpět. Pojišťovna schválí pojistnou událost a následně vyplatí peníze, na které máte nárok.

Pozor pojištění se nevztahuje na nemoci, se kterými jste se léčili v posledních 2 letech.

Kontakt pro řešení pojistné události

MetLife Europe d.a.c
Purkyňova 2121/3
110 00 Praha 1
227 111 000 (po–čt 8–16 hod., pá 8–15:30 hod.)
[email protected]

Příklad pojištění:

Příklad pojištění

Splátkové prázdniny

Jsou dostupné pro Půjčku Provident s balíčkem Plus a pro půjčku 10+1. Služba není nikterak zpoplatněna a je zahrnuta v celkové ceně finančního produktu. Nemusíte sdělovat důvod, proč si chcete splátku odložit, půjčka se prodlouží o odložené splátky. Splátkové prázdniny můžete využít opakovaně:

Splátkové prázdniny

Jak o půjčku požádat?

Je to prosté, v první řadě si vyberte jednu ze tří možných půjček od Providentu, pokud jste novým klientem, doporučujeme půjčku 10+1, kde zaplatíte jen jednu splátku navíc.

Na posuvníku si zvolte požadovanou sumu a zároveň si nastavte měsíční splátku. Nezapomeňte si dostatečně prohlédnout a zvážit reprezentativní příklad půjčky. Hotovo? Klikněte na zelené tlačítko “CHCI PŮJČIT”. 

Provident žádost

První část žádosti se věnuje osobním údajům, vyplňte všechna pole. Mějte po ruce platný občanský průkaz, pokud jste cizinec, tak povolení k trvalému pobytu. Příjem bude nutné doložit výpisem z účtu, výplatními páskami, anebo daňovým přiznáním.

Provident žádost - osobní údaje

Druhá část formuláře je zaměřena na vaši adresu trvalého bydliště a formu bydlení.

Provident žádost - adresa

Pak už jen stačí kliknout na tlačítko “Dokončit”

Provident dokončení žádosti

Případnou smlouvu podepíšete přímo z domu, není nutné nikam chodit, obchodní zástupce společnosti se o vše postará.

Provident musí pro posouzení žádosti zpracovat vaše údaje a následně klientům zasílá marketingovou propagaci. Pokud již nechcete dostávat takové e-maily je možné se odhlásit na: [email protected] a nebo na lince 800 660 666.

O půjčku můžete také požádat telefonicky na čísle: 800 153 153. Do 24 hodin vás bude kontaktovat obchodní zástupce a dohodne s vámi schůzku. 

Jak probíhá předčasné splacení půjčky?

Půjčka na účet
V případě předčasného částečného či úplného splacení spotřebitelského úvěru má zákazník nárok na snížení Poplatku za spotřebitelský úvěr o část Poplatku, kterou by byl zákazník povinen platit v případě, kdy by nedošlo k předčasnému splacení zápůjčky, a to způsobem stanoveným v § 117 zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru.

Pokud se tak rozhodnete je zapotřebí to písemně ohlásit na zákaznické oddělení.

Hotovostní půjčka
Pokud chcete hotovostní půjčku splatit předčasně je zapotřebí to oznámit obchodnímu zástupci. 

Co nastane v případě, když neuhradím půjčku včas?

Půjčka s balíčkem Plus obsahuje garanci celkové ceny, která zákazníka za stanovených podmínek chrání po smluvně stanovenou dobu před účtováním jakýchkoliv poplatků z prodlení se splácením splátek. V ostatních případech tj. pro všechny ostatní půjčky bez balíčku PLUS, nebo pokud tuto garanci celkové ceny zákazník již ztratil, můžou mu být účtovány tyto poplatky:

• Zákonný úrok z prodlení.
• Smluvní pokuta za prodlení ve výši 0,1% denně z dlužné částky, a to maximálně podle zákonného limitu do výše 50% jistiny půjčky.
• Poplatek za upomínku a/nebo návštěvu oprávněného zástupce ve výši 300 Kč.
• Poplatek za zahájení vymáhání dluhu oddělením Centrálního vymáhání pohledávek Providentu v případě, kdy částka po splatnosti dosáhne hodnoty 3 měsíčních splátek v případě měsíčního splácení nebo 12 týdenních splátek, v případě týdenního splácení. (zdroj Provident.cz) 

Jak postupovat v případě problémů se splacením půjčky od Providentu?

Pokud se ocitnete v situaci, kdy máte problémy se splácením půjčky od společnosti Provident, je důležité co nejdříve začít jednat a hledat řešení. Zde je několik kroků, které můžete podniknout:


1. Kontaktujte společnost Provident: Můžete se obrátit na společnost Provident a informovat je o vašich problémech se splácením. Společnost by měla být schopna vám poradit a pomoct vám najít řešení, jako například odklad splátek nebo změnu splátkového kalendáře.
2. Poskytněte společnosti Provident co nejvíce informací: Poskytovatel bude potřebovat co nejvíce informací o vaší finanční situaci, aby mohla lépe porozumět vašim problémům a najít vhodné řešení. Uveďte, jaké jsou vaše příjmy a výdaje, a poskytněte jim kopii vašeho finančního plánu nebo rozpočtu.
3. Zvažte pomoc finančního poradce: Pokud máte problémy se splácením půjčky od Providentu a nevíte, jak postupovat, může vám pomoci finanční poradce. Ten vám pomůže analyzovat vaši finanční situaci a navrhnout vám řešení.

Možná rizika spojena s půjčkou od Providentu?

Jako u každé půjčky jsou i u půjček od společnosti Provident některá rizika, která by si zákazník měl být vědom. Mezi hlavní rizika spojená s půjčkou od Providentu patří:

Vyšší úroková sazba: Půjčky od Providentu jsou obvykle spojeny s vyšší úrokovou sazbou než bankovní úvěry. To může zvýšit celkovou cenu půjčky.

Riziko neschopnosti splácet: Půjčka znamená finanční závazek, a pokud nebudete schopni splácet půjčku včas, může to mít negativní dopad na vaši schopnost získat úvěr v budoucnu a může to také ovlivnit vaše finanční zdraví. Je proto důležité pečlivě zvážit, zda si půjčku můžete dovolit splácet, a rozhodnout se pouze tehdy, pokud jste si jisti, že budete schopni splácet půjčku včas.

Riziko předlužení: Předlužení je stav, kdy má jedinec nebo rodina více dluhů, než je schopna splácet. Předlužení může vzniknout například v důsledku nadměrného využívání úvěrů.

Je důležité si uvědomit, že půjčky jsou finančním závazkem, a je třeba je brát vážně. Před rozhodnutím se pro půjčku od Providentu nebo jiné společnosti je důležité pečlivě zvážit všechna pro a proti a zvolit takovou půjčku, která bude vyhovovat vašim potřebám a možnostem splácení. 

Na co půjčku od Providentu využít?

Půjčka od společnosti Provident je nebankovní půjčka, kterou si můžete vzít na cokoliv. To znamená, že můžete půjčku použít na libovolný účel, který potřebujete.

Některé možnosti, na co byste mohli půjčku od Providentu využít, jsou:

• Na nákup nového spotřebiče nebo elektroniky
• Na opravu nebo renovaci domu nebo bytu
• Na dovolenou nebo cestování
• Na konsolidaci dluhů (sloučení více půjček do jedné)
• Na nákup auta nebo motocyklu
• Na financování studia nebo vzdělání
• Na podporu podnikání  

Výhody

Výhody půjčky Provident

Vyplacení v hotovosti nebo na bankovní účet

Časté akce a slevy

Vyplacení i o víkendu

Více než 1 000 000 klientů v ČR

Nevyhody

Nevýhody půjčky Provident

Vysoká úroková sazba a RPSN

Je nutné dokládat příjem

Negativní záznam v registrech dlužníků může ovlivnit získání půjčky

Není možné změnit termín, anebo výši splátky

Kontakt

Centrála:
Provident Financial s.r.o.
Olbrachtova 9/2006
140 00 Praha 4
Tel.: (+420) 241 029 111
Fax: (+420) 241 482 201

Obchodní údaje:
IČO: 25621351
DIČ: CZ25621351

Infolinka zdarma pro žadatele o půjčku:
800 153 153 - každý všední den 8:00 - 20:00, víkendy 9:00 - 18:00

Infolinka zdarma pro současné klienty:
800 660 666 - každý všední den 8:00 - 20:00, víkendy 9:00 - 18:00

E-mail: [email protected] 

Časté dotazy

Kolik si mohu půjčit a na jak dlouho?

Můžete žádat až o 130 000 Kč se splatností 12 - 36 měsíců. Půjčka 10+1 je do 40 000 Kč se splatností 11 měsíců.

Jaké jsou podmínky půjčky?

Minimální věková hranice činí 18 let. Je vyžadován trvalý pobyt na území ČR. Stálý příjem a bezdlužnost.

Jaké doklady musím při žádosti o půjčku doložit?

Občanský průkaz, povolení k trvalému pobytu, pokud jste cizinec.

Bude Provident ověřovat můj příjem a pokud ano, jakým způsobem?

Ano je nutné doložit bankovní výpis za poslední 2 měsíce, výplatní pásky, složenky nebo daňové přiznání.

Budu potřebovat ručitele?

Ne, ručitel není vyžadován.

Mám nesplacenou půjčku u jiného poskytovatele, je to problém?

Ano, v tomto případě může být žádost zamítnuta.

Nabízí Provident k půjče také pojištění?

Ano, je možné využít pojištění KOMPLEX, více naleznete přímo v naší recenzi.

Platí se předem nějaké poplatky?

Ne.

Kdy se dozvím, jestli mi byla půjčka schválena?

Po odeslání žádosti se s vámi do 24 hodin spojí obchodní zástupce.

Kdy obdržím peníze?

U půjčky na účet bez balíčku PLUS do 7 dnů od podpisu smlouvy. Využitím balíčku PLUS je úvěr vyplacen v hotovosti ihned po podpisu smlouvy.

Mohu si vzít u Providentu více půjček najednou?

Ne, lze čerpat pouze jednu půjčku.

Mám záznam v registru dlužníků, je to problém?

Negativní záznam v registru dlužníků nutně nemusí znamenat automatické zamítnutí žádosti.

Kam mám zasílat peníze?

Veškeré informace naleznete v úvěrové smlouvě.

Můžu změnit termín, anebo výši splátky?

To bohužel není možné.

Mohu půjčku předčasně splatit?

Ano, půjčku je možné zdarma předčasně splatit.

Potřebuji poradit, anebo provést změnu, kam se mám obrátit?

Obraťte se na vašeho osobního asistenta, který vám byl přidělen, anebo využijte zákaznickou linku 800 660 666 v pracovních dnech 8-20h, o víkendech 9-18h nebo zašlete dotaz na [email protected].

Vyplatí se Provdent půjčka?

To je na vašem individuálním zvážení, Provident rozhodně dokáže konkurovat jiným nebankovním poskytovatelům na trhu, což dokazuje i to, že si od nich v České republice vzalo půjčku více než 1 000 000 lidí. Sezónní akce pro nové klienty jsou jistě lákavé, ale úroková sazba je stále dost vysoká.

Bankovní půjčka vás samozřejmě vyjde mnohem levněji, ale na tu je mnohem těžší dosáhnout, pokud má člověk nižší příjem, anebo negativní záznam v registru dlužníků.  

PŮJČTE SI AŽ 300 000 KČ

Ještě dnes!