Nebankovní půjčka

Jak poznat spolehlivou nebankovní půjčku?

Nebankovní půjčka

Nebankovní půjčky jsou často vnímány jako alternativa k tradičním bankovním půjčkám. Tyto půjčky jsou poskytovány nebankovními společnostmi, které nejsou regulovány stejně přísně jako banky. To může být výhodou pro ty, kteří mají problémy s dosažením bankovní půjčky, ale také to znamená, že je důležité poznat rozdíl mezi spolehlivou a nespolehlivou nebankovní půjčkou.


Co je to půjčka a jak ji rozdělujeme?

Půjčka je finanční produkt, kde na jedné straně stojí žadatel a na té druhé věřitel. Žadatel je povinen uhradit půjčku plus případný úrok v takové výši, na které se obě strany dohodly. Půjčka může být poskytnuta jak fyzickou osobou, tak institucí (např. bankou nebo nebankovní společností).

Existuje mnoho různých druhů půjček, jako je například spotřebitelská půjčka, úvěr na bydlení, úvěr na automobil nebo kreditní karta. Každý typ má své specifické podmínky a účel. Spotřebitelská půjčka je určena na koupi spotřebního zboží nebo služeb, úvěr na bydlení slouží k financování a koupi bytu nebo rekonstrukci interiéru a kreditní karta poskytuje revolvingový úvěr, který lze využít k nákupu zboží nebo služeb.

Půjčky se také liší v podmínkách pro jejich poskytnutí a splácení. Například některé půjčky vyžadují ručitele nebo zástavu, jiné ne. Některé půjčky jsou poskytovány bez kontroly registru dlužníků, jiné ne. Doba splatnosti může být různá, v praxi se setkáte s krátkodobými úvěry se splatností do jednoho měsíce, ale i s dlouhodobými, jejichž splácení může zabrat i několik let.


Jak postupovat při výběru spolehlivé nebankovní půjčky?

Jedním z prvních kroků, který byste měli udělat při hledání nebankovní půjčky, je ověřit si poskytovatele. To znamená zjistit, zda se jedná o důvěryhodnou a stabilní společnost s dobrými referencemi. Můžete to provést tím, že se podíváte na recenze na internetu nebo se zeptáte svých známých, zda s tímto poskytovatelem již mají nějaké zkušenosti.

Dalším důležitým krokem je zjistit, zda je daná společnost půjčky registrována u České národní banky a má licenci na poskytování spotřebitelských úvěrů. Registrace u ČNB je důkazem toho, že společnost splňuje zákonné požadavky a že je důvěryhodná. To může být také důležitá pro případ, že se v budoucnu s poskytovatelem půjčky dostanete do sporu.


Podmínky nebankovních půjček

Při posuzování nebankovní půjčky byste také měli pečlivě prostudovat její podmínky. Ujistěte se, že rozumíte všemu, co je v nich uvedeno, a že s nimi souhlasíte. Zvažte také, zda jsou podmínky pro vás přijatelné a zda budete schopni splácet půjčku včas a ve stanovené výši. Mezi důležité podmínky, na které byste se měli, zaměřit patří, úroková sazba, doba splatnosti, poplatky za poskytnutí půjčky a sankce za nesplacení půjčky včas. Ujistěte se, že úroková sazba je transparentní a že neobsahuje skryté poplatky. Doba splatnosti by měla být dostatečně dlouhá, abyste mohli půjčku splatit bez problémů, ale zároveň by neměla být příliš dlouhá, abyste neplatili příliš vysoké úroky.


Případné záruky

Solidní věřitel by nabízet určité záruky, které pří splácení mohou hrát velmi důležitou roli. Máme tím na mysli možnost předčasného splacení bez sankcí, anebo bezplatný odklad splátek pro případ vašich finančních potíží. 

Co by spolehlivá nebankovní půjčka měla splňovat?


1. Transparentnost: poskytovatel by měl nabízet jasné a srozumitelné informace o půjčce, včetně úrokové sazby, poplatků, doby splatnosti a dalších podmínek.
2. Důvěryhodnost: mělo by jít o důvěryhodnou a ověřenou společnost s pozitivními referencemi a dobrými recenzemi.
3. Férové podmínky: musí nabízet férové podmínky, které jsou pro žadatele přijatelné a které nezneužívají jeho finanční situaci.
4. Flexibilita: poskytovatel by měl nabízet flexibilitu v podmínkách půjčky, jako je možnost předčasného splacení nebo prodloužení doby splatnosti.
5. Kontrola registru dlužníků: měl by provádět kontrolu registru dlužníků, aby se ujistili, že žadatel je schopen půjčku splácet.
6. Bez poplatků před vyplacením půjčky: věřitel by neměl účtovat poplatky předtím, než jsou peníze vyplaceny na váš účet.
7. Ochrana soukromí: poskytovatel by měl chránit soukromí žadatele a dbát na ochranu jeho osobních údajů. 

Nejvýhodnější nebankovní půjčka na trhu, která to je?

Nejvýhodnější nebankovní půjčka na trhu je ta, která nejlépe odpovídá vašim osobním potřebám a finančním možnostem, a kterou jste si pečlivě prozkoumali a ověřili si důvěryhodnost poskytovatele. Můžeme uvést několik férových nebankovních poskytovatelů:


Zonky

Zonky půjčka je forma peer-to-peer půjčky, což znamená, že ji poskytují jednotliví investoři, nikoli banka nebo nebankovní společnost. Zonky funguje jako prostředník mezi žadatelem o půjčku a investory. Můžete si půjčit až 1 200 000 Kč na 10 let. Úroková sazba je dostupná již od 4,99 % p.a.


Kamali

Kamali půjčka je dostupná pro fyzické osoby, které jsou plnoleté a mají trvalý pobyt v ČR. Poskytovatelem tohoto úvěru je společnost Home Credit. U Kamali mohou noví klienti žádat o 15 000 Kč, pokud celou sumu splatí do 14 dnů, nepřeplatí ani korunu navíc.


Provident

Provident působí na českém trhu již několik let a nabízí půjčku do výše až 130 000 Kč s možností vyplacení na bankovní účet, ale i na ruku.


Zaplo

Zaplo je jedna z nejznámějších krátkodobých půjček, která se vyznačuje první půjčkou do 16 000 Kč na 30 dnů zdarma bez poplatků. Pokud splatíte celou sumu bez jakýchkoliv problémů, je možné požádat až o 30 000 Kč. 

Výhody

Výhody nebankovních půjček

Rychlost a dostupnost

Minimum administrace

Vše vyřídíte online přes internet

Na půjčku zpravidla dosáhnou zaměstnanci, podnikatelé, ale i ženy na mateřské nebo důchodci

Nevyhody

Nevýhody nebankovních půjček

Vysoká úroková sazba a RPSN

Skryté poplatky

Často nesrozumitelná smlouva

Vysoké sankce, pokud půjčku nesplatíte včas

Jsou nebankovní půjčky skutečně tak výhodné, jak se říká v reklamních televizních spotech?

Reklama na nebankovní půjčku se může vyskytovat v různých formách, například v televizi, rozhlase, novinách nebo na internetu. Může být také prezentována jako billboard nebo plakát.

Obvykle se snaží vzbudit pozornost a zdůraznit rychlost a snadnost, s jakou lze půjčku získat. Může být prezentována jako řešení pro lidi s finančními problémy nebo jako možnost, jak rychle získat peníze na nečekané výdaje.

Reklama může zdůrazňovat nízkou nebo žádnou kontrolu registru dlužníků, což může být výhodou pro lidi s nižší bonitou. Může také zdůrazňovat, že půjčka je poskytována bez potřeby ručitele nebo zástavy.

Některé reklamy mohou nabízet velmi vysoké částky a krátkodobou splatnosti, což může být lákavé, ale také to může skrývat vysoké úrokové sazby v podobě nepříjemných poplatků. 

PŮJČTE SI AŽ 300 000 KČ

Ještě dnes!